• Szczoteczka CLEAN DENT KIDS

    Kup teraz 4.99 zł

    Szczoteczka CLEAN DENT KIDS została zaprojektowana z myślą o dzieciach.

    • Dostępność: dostępny
    • Rodzaje i koszty dostawy


Szczoteczka CLEAN DENT KIDS została zaprojektowana z myślą o dzieciach.


Ergonomiczny, stojący uchwyt budzi ciekawość dzieci i zachęca do czyszczenia zębów.  Mała główka szczoteczki z miękkim włosiem została dostosowana do potrzeb najmłodszych umożliwiając delikatne i dokładne mycie zębów.

 

Klepsydra odmierzająca czas, dołączona do szczoteczki, pozwoli kontrolować właściwy czas mycia zębów.

 

Od kiedy dzieci mogą myć zęby szczoteczką?

 

Od około pierwszego roku życia można wprowadzić delikatne szczotkowanie zębów.  W tym czasie wyrzynają się zęby boczne, które posiadają bruzdy i guzki. Takie zęby można dokładnie wyczyścić jedynie szczoteczką.

 

Zęby dziecku należy szczotkować dwa razy dziennie, zwłaszcza po ostatnim wieczornym posiłku. Nadal należy jednocześnie przecierać dziecku zęby gazikiem (po pozostałych posiłkach).

 

Wyrób u dziecka nawyk mycia zębów! Spraw, aby mycie ząbków było czystą przyjemnością!

 

Jak prawidłowo myć zęby?

 

Stomatolodzy zalecają, aby szczotkowanie zębów zaczynać od zewnętrznej powierzchni zębów górnych a następnie dolnych, przy zaciśniętych szczękach. Następnie należy je rozchylić, by przejść do czyszczenia powierzchni żujących i potem do wewnętrznych części zębów. Na koniec dobrze jest wyczyścić zęby wzdłuż linii dziąseł.

 

Najlepsze techniki czyszczenia zębów:

 

• okrężna – główkę szczoteczki ustaw prostopadle do oczyszczanej linii zębów. Podczas szczotkowania wykonuj delikatne, okrężne ruchy;

• wymiatająca – główkę szczoteczki ustaw pod kątem 45 stopni i wykonuj nią małe, okrężne ruchy przy dziąsłach, a następnie wymiatające od dołu do góry i na odwrót.

 

Pamiętaj, że prawidłowe szczotkowanie zębów powinno trwać co najmniej 2 minuty i że zęby należy czyścić co najmniej 2x dziennie.

Pamiętaj, aby zmieniać szczoteczkę do zębów nie rzadziej niż co 2-3 miesiące.


Zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.