• WITAMINA D3 JUNIOR

  Kup teraz 19.90 zł

  WITAMINA D3 JUNIOR suplement diety jest zalecany dla noworodków i niemowląt karmionych piersią oraz dzieci w celu uzupełnienia witaminy D w codziennej diecie.

  • Dostępność: dostępny
  • Rodzaje i koszty dostawy


WITAMINA D3 JUNIOR suplement diety jest zalecany dla noworodków i niemowląt karmionych piersią oraz dzieci w celu uzupełnienia witaminy D w codziennej diecie.


Witamina D jest potrzebna do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości i zębów u dzieci. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi.

 

*/**Zasady suplementacji witaminą D:

 

 • - Noworodki donoszone – suplementację witaminy D należy podawać w dawce 400 j.m./dobę począwszy od pierwszych dni życia.
 • - Noworodki urodzone przedwcześnie – suplementację witaminy D należy podawać w dawce od 400-800 j.m./dobę od pierwszych dnia życia pod warunkiem, że niemowlę jest żywione przez przewód pokarmowy. Zwiększoną dawkę witaminy D należy podawać aż do osiągnięcia wieku korygowanego (40 tygodni). Po tym okresie zaleca się suplementację dawką jak przy noworodkach donoszonych.
 • - Niemowlęta urodzone o czasie – suplementację witaminą D należy podawać w dawce 400 j.m./dobę.
 • - Noworodki oraz niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym, spożywając (na dobę) wystarczającą objętość mleka do zapewnienia dobowego zapotrzebowania na witaminę D, nie wymagają dodatkowej suplementacji tej witaminy.
 • - Przy karmieniu mieszanym lekarz ustala dawkę indywidulanie, obliczając zawartość witaminy D w podawanym mleku modyfikowanym.

 

*Polskie zalecenia dotyczące profilaktyki niedoborów witaminy D - 2009 (Ginekol Pol. 2010, 81, 149-153).

**Muszyńska A., Pokorna-Kałwak D.: Suplementacja witamin D3 i K w okresie noworodkowym i niemowlęcym – najnowsze wytyczne (TERAPIA. 2009, NR 2 (221), 98-101).

 

1 dawka (3 naciśnięcia dozownika) zawiera 10 µg (400 j.m.) witaminy D.

Opakowanie zawiera 60 dawek.

Objętość netto: 25 ml

 

Składniki: olej MCT, witamina D3 (cholekalcyferol).

Sposób użycia i dawkowanie: Opakowanie zaopatrzone jest w dozownik. Należy odkręcić z butelki nakrętkę z pierścieniem zabezpieczającym a następnie nakręcić dozownik. Preparat należy podawać trzy razy na dobę po jednym naciśnięciu dozownika lub jednorazowo trzy naciśnięcia dozownika do ściągniętego mleka matki. Można podawać dozę bezpośrednio do ust przed karmieniem. Należy unikać kontaktu dozownika kropel z mlekiem lub ustami.

 

Składniki

Dzienna porcja 3 naciśnięcia dozownika

Witamina D

10 µg (400 IU)

(200% RWS)

 

Ważna informacja: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt jest przeznaczony dla noworodków i niemowląt od pierwszych dni życia.

 

Ostrzeżenie: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników suplementu diety. Suplement diety nie może być stosowany, jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz zdrowego trybu życia.

 

Przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie zamrażać i chronić przed światłem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

 

Producent: BioCorpo Sp. z o.o. ul. Bytomska 11, 01-612 Warszawa

Dystrybutor: WEGAFARM  Sp. z o.o. ul. Nowy Świat 8, 72-300 Gryfice


Zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.