• AKTIVON SPORT Electrolytes

    Kup teraz 14.99 zł

    Szybko gasi pragnienie i pomoga zachować równowagę wodno-elektrolitową organizmu. Zalecany w celu uzupełnienia strat płynów powstałych w wyniku pocenia się w czasie wysiłku fizycznego. Ma przy tym doskonały miętowo – cytrynowy smak.

    • Dostępność: dostępny
    • Rodzaje i koszty dostawy


Szybko gasi pragnienie i pomoga zachować równowagę wodno-elektrolitową organizmu. Zalecany w celu uzupełnienia strat płynów powstałych w wyniku pocenia się w czasie wysiłku fizycznego. Ma przy tym doskonały miętowo – cytrynowy smak.


Nieodłącznym elementem uprawiania sportu jest wysiłek fizyczny. Podczas pracy mięśni zachodzi spalanie składników energetycznych i powstają znaczne ilości ciepła, które musi zostać usunięte, aby nie dopuścić do przegrzania organizmu. Wiąże się to z utratą wody ustrojowej, gdyż oddawanie nadmiaru ciepła następuje poprzez poszerzone naczynia krwionośne i parowanie przez powierzchnię skóry oraz poprzez pocenie się. Woda tracona też jest drogą układu oddechowego, którego czynność przyspiesza się podczas wysiłku i wraz ze wzrostem temperatury. Tempo postępowania odwodnienia w trakcie i po wysiłku fizycznym jest bardzo indywidualne i zależy między innymi od stanu zdrowia, wieku, intensywności i czasu trwania wysiłku oraz od temperatury i wilgotności otoczenia.

W organizmie człowieka, a dokładnie w przewodzie pokarmowym, działa kilka mechanizmów odpowiedzialnych za wchłanianie wody. Nie wszystkie jednak substancje płynne podawane do przewodu pokarmowego są w równym stopniu przez organizm przyswajane. Np. płyny o zwiększonej osmolarności, jak soki czy niektóre kolorowe napoje gazowane, są zdecydowanie gorzej wchłaniane niż płyny izotoniczne czy o obniżonej osmolarności. Również podanie samej wody lub wody mineralnej nie jest dobrym rozwiązaniem. Picie czystej wody nie dostarcza organizmowi koniecznych składników mineralnych i energetycznych.

 

Glukoza przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego

Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięścni i układu nerwowego ora zpomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Magnez pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej i funkcjonowaniu mięśni. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Witamina C pomaga w utzrymaniu prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego w trakcie intensywnych ćwiczeń fizycznych i po nich. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

 

Wartość odżywcza w 100g produktu 1 tabletka (% RWS) 3 tabletki (% RWS)
Tłuszcz 0g 0g 0g
W tym nasycone
kwasy tłuszczowe
0g 0g 0g
Węglowodany 9,3g 0,4g 1,2g
W tym cukry 9,3g 0,4g 1,2g
Białko 0g 0g 0g
Sól 14,3g 0,615g 1,845g
Glukoza 9,3g 0,4g 1,2g
Sód 5,7g 0,246g 0,738g
Potas 2,3g (115%) 100mg (5%) 300mg (15%)
Magnez 1,4g (373,3%) 60mg (16%) 180mg (48%)
Witamina C 1,4g (1750%) 60mg (75%) 180mg

RWS – Referencyjne Wartości Spożycia

 

Zalecane spożycie: 1 tabletkę rozpuścić w 200 ml wody. Stosować 3 razy dziennie. Uzupełniając elektrolity w trakcie treningu popijać małymi łykami.


Zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.